9 סיבות שעובדי הביטחון בנמלי התעופה יודעים עלינו הרבה יותר ממה שנראה לנו!

לא תאמינו כמה אנשים צופים בכם בסתר כשאתם בדרך לטיסה...עם מדיניות השמיים הפתוחים והמחירים שכל הזמן יורדים, לרובנו יוצא לא מעט לעלות על מטוס ולקפוץ לאיזה חופשה בחו”ל. כולנו כבר מכירים את התרגולת הרגילה בכניסה לשדה, עם ה”ארזתם לבד” ועם “נתנו לכם משהו להעביר”. עוד קצת תורים, דיוטי, שוקולד, והלאה למטוס.

אבל למרות שזה שקוף לנו, מאחורי כל טיסה יש אופרציה שלמה של לוגיסטיקה, תפעול וכמובן המון אבטחה. ויש מנגנוני בטיחות שאפילו לא חשבתם שקיימים, ואנשים שקופים שצופים בנו כל הזמן.

נשמע מפחיד? זה הכל חלק מהבטיחות. אל תדאגו, אם אין לכם מה להסתיר, הם לא יטרידו אתכם…

1. הם יודעים איך אנחנו נראים ללא בגדים

אף אחד לא אוהב לעבור בדיקה גופנית, בטח מול אנשים אחרים. אבל אולי זה עדיף על פני האלטרנטיבה שמתחילה להשתלט על העולם?

בחלק משדות התעופה החלו להשתמש בסורק גוף. אבל לא רק שהוא חושף מתכות ודברים שניסו להחביא, הוא גם מראה את האנשים ע*רומים. תחשבו על זה בפעם הבאה שאתם עוברים בסורק מוזר ואומרים לכם להרים ידיים…

2. הם מנתחים התנהגויות

אתם כנראה לא תשימו לב אליהם, אבל הם ישימו לב אליכם אם תתנהגו מוזר. ולא תהיה להם סיבה לדבר אתכם, אלא אם עשיתם משהו חשוד, ואז תזכו לשאלה בסגנון “מה מטרת הביקור שלכם?”.

תפקידם ש ה”פרופילאים” הוא לבחון את ההתנהגות של הבן אדם מעבר למה שהוא אומר, ולחפש סימנים של עצבנות או חרדה. למשל ליקוק שפתיים, גירוד, או הסתכלות מרובה לצדדים. הם מפטרלים באולם הכניסה ולפעמים גם בביקורת הדרכונים.

3. הם יודעים כמה אגרסיביים אנחנו יכולים להיות

זה אולי ישמע מוזר, אבל בשדות תעופה יש מצלמות מיוחדות שיכולות להראות אם בן אדם שיכור, מסומם או אפילו עצבני. המצלמות משדרות למחשב מיוחד, ואם הבן אדם עצבני במיוחד ועל סף שימוש באלימות (הופך לאדום במצלמה), הוא הולך לזכות לביקור מאחד מאנשי האבטחה במקום.

4. אין להם מושג שמזוודה נמצאת במדינה הלא נכונה

מזוודות ממוינות באופן אוטומטי. האנשים הנחמדים שעובדים באזורי המטען רק פורקים אותם ומעבירים אותם מהמטוס אל המסועים. סורקים קוראים את הברקודים שעל גבי המזוודות ולפי היעד ממיינים אותן. לפעמים המזוודה מגיעה ליעד לא נכון (במקרה הטוב) או ליבשת אחרת (במקרה הפחות טוב), וזה יכול לקרות אם לא הורדתם את הברקוד מהטיול הקודם שלכם למשל.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים