לנתק קשר עם בני משפחה זה בסדר גמור, ואלו הסיבות למה!

לפעמים הדבר הלא נכון הוא הדבר הנכון לעשותהקשרים המשפחתיים נחשבים לקשרים החזקים ביותר שיכולים להיות לכם בחיים. הם אלו שתמיד יגרמו לכם להרגיש אהובים ולעולם לא יפגעו בכם בכוונה.

עם זאת, כמה מבני המשפחה עלולים להיות רעילים עבורכם, ובמקרים האלו – ניתוק הקשר זה הדבר הנכון לעשות.

הנה 9 מצבים שבהם ניתוק קשרים עם קרובי משפחה רעילים הוא יותר מבסדר.

1. כשהם מרכלים עליך

המשפחות שלנו אמורות להיות אנשים שאיתם אנו יכולים לחלוק את הסודות האינטימיים ביותר שלנו. עם זאת, אם בני המשפחה מפיצים את המידע הסודי, ברחו מהם או לפחות למדו לא לספר להם דברים אישיים. לאף אחד אין זכות לחלוק את הפרטים האישיים בחייכם לא ידיעתכם.

2. אם הם שופטים אותך

ביקורת בריאה היא דבר טוב. זה עוזר לנו להסתכל על עצמנו מזווית אחרת ולהבין את הטעויות שאנחנו עושים. ולעתים קרובות מאוד, מדובר בבני משפחה שעוזרים לנו להיות טובים יותר. עם זאת, אם הביקורת חוזרת על עצמה לעיתים קרובות ואם יש לה גוון אגרסיבי שהורס את ההערכה העצמית שלכם, הגיע הזמן להתרחק מהאנשים האלו.

3. הם פונים אליך רק כשהם צריכים משהו ממך

בני משפחה רעילים מופיעים בחייכם כאשר יש משהו שהם יכולים להרוויח ממנו או מכם. לאחר השלמת המשימה, הם ייעלמו במהירות. ומה קורה כשאתם זקוקים לעזרתם? סביר שתשמעו טענות ותירוצים, וזאת בהנחה שהם לא יסננו אתכם. ביי!

4. הם עושים עליך מניפולציות

אם קשר עם בן משפחה כלשהו גורם לכם להרגיש אשמים ולחוצים, למה אתם צריכים אותו בחייכם? מניפולטורים יעשו הכל כדי לשמור על השליטה בכם. כאשר טריקים פשוטים מפסיקים לעבוד, הם יתחילו להשתמש בארטילריה כבדה שעלולה לפגוע בבריאות הנפשית והפיזית שלכם.

5. הם גורמים לך להרגיש חוסר אונים

יש אנשים שמשתמשים במניפולציות שגורמות לקורבנותיהם להרגיש בלתי מיומנים וחסרי יכולת. הם מטילים ספק בבחירות שלכם, בדעות שלכם, בשפיות שלכם. אם אתם מרגישים שזה משהו שקורה לעיתים קרובוות – התרחקו וכמה שיותר מהר.

6. הם מנסים לשלוט בחיים שלך

במצב זה, הכוח שלהם הוא שממלא את התפקיד הראשי. לעתים קרובות, בני משפחה דומיננטיים רגילים שכולם מקשיבים להם בלי שום התנגדות, ושכל ניסיון להתנגד לרצונם נתקל בתוקפנות. לפעמים זה יכול אפילו להגיע לרמה של בריונות.

7. הם מתישים אותך

יש אנשים בעולם שיש להם יכולת ייחודית לשאוב אנרגיות מאחרים, גם אחרי שיחה. ולפעמים האנשים האלה יכולים להיות בני המשפחה שלך. אם אתם מרגישים חוסר אנרגיה בכל פעם שאתם מדברים עם בן משפחה, אם אתם מרגיש שאתם מדברים לקיר, מרגישים שהסובלנות שלכם דועכת – התרחקו.

8. הם כל הזמן מזכירים את העבר שלך

במילים אחרות, הם ממשיכים לשכתב נרטיבים מהעבר שלכם, שאותם תרצו לשמור בסוד. לפעמים, להזכיר לאדם את עברו זה יכול להיות די כואב, ואם בני המשפחה ממשיכים לעשות את זה גם אחרי שביקשתם שלא, כנראה שגם אותם צריך להשאיר בעבר.

9. הם מלחיצים אותך

אם היחסים עם יקיריכם מלחיצים אתכם ויוצרים כאוס במוחכם ובנפשכם, וכל מה שאתם יכולים לדבר עליו לאחר אינטראקציה עם בן משפחתכם הוא על כמה אתם עייפים, אז הגיע הזמן שתחשבו לנתק אותם מחייכם, או לפחות לראות אותם פחות.

מה אתם חושבים? ניתקתם פעם קשר עם בן משפחה? שתפו אותנו בתגובות!

 מקור: Bright Side 
שתפו עם החברים שתפו עם החברים