בשדה התעופה בהלסינקי משתמשים בכלבים בשביל שיריחו קורונה, וזה הרבה יותר מדויק ומהיר מבדיקות מעבדה!

האם כלבים יהיו אלה שיעזרו להציל את האנושות מהמגפה העולמית?האם כלבים יהיו אלה שיעזרו להציל את האנושות מהמגפה העולמית? יש אפשרות גדולה שכן.

כלומר, הם כבר עושים את זה די הרבה זמן, אבל במובן יותר רגשי. לגבי עזרה בשטח, מסתבר שכלבים מסוגלים לרחרח ולזהות COVID-19 מהר יותר מאשר בדיקות מעבדה.

כן, קראתם נכון. בקיצור, גללו מטה ותבינו הכל.

מחקרים גילו שכלבים יכולים להריח את נגיף הקורונה בכמעט 100% דיוק

קבוצת מחקר בפקולטה הווטרינרית באוניברסיטת הלסינקי ביצעה לאחרונה מחקר שתוצאותיו הצביעו על כך שכלבים מסוגלים להריח את הנגיף בכמעט 100% וודאות. יתר על כן, הם מסוגלים לזהות את הנגיף עוד לפני שהסימפטומים החלו, וזה בלתי אפשרי בבדיקות מעבדה.

“זו שיטה מבטיחה מאוד. כלבים טובים מאוד ברחרוח”, אומרת אנה הילם-ביורקמן, פרופסור באוניברסיטת הלסינקי. “אם זה עובד, זו תהיה שיטת סריקה טובה בכל מקום אחר.”

הנוסעים מבקשים להעביר מגבון על העור ולשים את המגבון בכוס שמועברת לכלב

למרבה הצער, בדיקה זו אינה כוללת מגע ישיר עם הכלב. ככל הנראה, מי שלוקח בדיקה יצטרך להעביר מגבון על עורו ולהעביר לכוס. לאחר מכן, הכוס ניתנת לכלב בשביל שיעשה את עבודת הרחרוח. לכלב לוקח בערך 10 שניות לרחרח ולתת תוצאה.

בעתיד, ארבעה כלבים יעבדו בשדה התעופה במהלך משמרת. “כלבים צריכים לנוח מדי פעם. בזמן ששני כלבים עובדים, השניים האחרים נמצאים בהפסקה. השירות מיועד בעיקר לנוסעים המגיעים מחוץ למדינה”, אומרת סוזנה פאווילאינן, ממהלת קבוצת המחקר DogRisk מאוניברסיטת הלסינקי.

לכלב לוקח בערך 10 שניות לרחרח ולתת תוצאה

תמונות: finavia.fi / מקור: Bored Panda
שתפו עם החברים שתפו עם החברים