7 טעויות בטיפוח העור שאתם עושים מדי יום ושיכולות לגרום להתפרצות אקנה!

אנחנו בתהליך גמילה ממספר 6לפעמים אנחנו מרגישים כאילו אנחנו עושים כל מה שצריך לעשות כדי לשמור על עור בריא, ולמרות כל המאמצים – כמה חברים חדשים צומחים לנו על הפנים…

מלבד סיבות רפואיות ברורות, לפעמים הסיבה היא שגרת הטיפוח עצמה. כן, כן – קראתם נכון. אתם האשמים!

בקיצור, ממגבונים לחים ועד שימוש יתר במוצרי שיער – קבלו 7 טעויות נפוצות שעושות לנו חצ’קונים.

1. שימוש במגבונים להסרת איפור

מגבונים מכילים אלכוהול ומרכיבים אחרים העלולים לייבש את העור. אם העור שלכם רגיש, יש סיכוי ששפשוף עם מגבון יגרה אותו ויגרום לנפיחות ודלקת העלולה לחסום את הנקבוביות.

2. שימוש בקרם הגנה לא נכון

למרות שחשוב להגן על העור מפני השמש, סוגים מסוימים של מסנני הגנה יכולים לתרום להתפתחות אקנה. צריך להימנע ממסנני קרינה כבדים וקומדוגניים שיכולים לסתום נקבוביות ולגרום לשחורים. הדרך הטובה ביותר להגן על העור היא לבחור בקרם לחות המכיל SPF 30 לפחות ולמרוח אותו תמיד על עור נקי.

3. לא מנקים את המשקפיים

אם יש לכם מדי פעם פצעונים סביב המשקפיים, רוב הסיכויים שאתם שוכחים לנקות את המסגרות. בנוסף, המשקפיים שלכם עשויים גם להיות צמודים מדי ועלולים לחסום את הנקבוביות על ידי דחיפת תאי עור מתים חזרה לנקבוביות. התאמת משקפיים נכונה עשויה לסייע במניעת סתימת נקבוביות.

4. שוטפים את הפנים יתר על המידה

ניקוי העור הוא שלב חיוני במניעת אקנה, אך שטיפת יתר יכולה לעשות בדיוק את ההיפך. רופאי עור טוענים כי ניקוי העור לעיתים תכופות עלול להפר את האיזון שלו. שימוש ביותר מדי מוצרים שנועדו לסייע לייבוש עודפי שמן עלול לייבש את העור ולגרום לבלוטות השומן לייצר יותר שמן ולגרום להתפרצויות אקנה.

5. שימוש יתר במוצרי שיער

חלק ממוצרי הטיפוח לשיער עשויים לגרום לאקנה. שמפו, מרכך ומוצרי עיצוב יכולים לגרום לסוגים שונים של אקנה לאורך קו השיער ועל המצח. אם מוצרים אלה נוגעים בפנים, הם עלולים לחסום את הנקבוביות.

6. שוטפים את הפנים במקלחת

בזמן המקלחת אנשים משתמשים במים חמים מדי, מה שעלול להמיס את השמנים הטבעיים מעור הפנים ולהשאיר אותו יבש ומגורה.

7. לא מתקלחים אחרי ספורט

דילוג על מקלחת באופן קבוע לאחר חדר הכושר עשוי לגרום לאקנה. החיידקים בזיעה עלולים לסתום את הנקבוביות ולהוביל להתפרצויות. רופאי עור ממליצים להתקלח מיד לאחר האימון כדי להסיר את הזיעה, השמן והלכלוך.

מקור: Bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים