13 טריקים של הורים מנוסים שאתם חייבים להכיר, גם אם אין לכם ילדים!

רק תראו כמה בלאגן אתם יכולים לחסוך בלי הרבה מאמץקיץ חם, עוד יום מתיש במשרד, כל מה שאתם רוצים זה להגיע הביתה ולהירגע קצת. אבל איך שאתם נכנסים בדלת, מתחילה העבודה האמיתית. לנקות אחרי הילדים, לעשות כביסה, לדאוג לבריאות שלהם… בקיצור שלל מטלות שצריך לעשות אבל ממש אין לכם כוח אליהן.

אבל זה לא חייב להיות ככה. פשוט תקשיבו למומחים – כלומר להורים שכבר גידלו ילד או שניים. כי עם קצת יצירתיות ודמיון, ניתן למנוע מראש בלאגן עתידי, או לפחות להקל עליו.

הנה 13 טריקים קטנים שכל הורה חייב להכיר, ויעשו לכם את החיים קצת יותר קלים…

1. הילד לפעמים מתגלגל ונופל מהמיטה?

השתמשו בספוגים גדולים וארוכים (או במזרן יוגה מגולגל) ושימו אותם מתחת למזרן. פתרון מעולה אם אתם ישנים בבית מלון או במקום אחר.

Credit: brightside

2. מבזבזים יותר מידי זמן באיסוף צעצועים מהרצפה?

הציעו לילד להפוך קופסת קרטון ישנה למשטח משחק. ציירו עיר ורחובות למשחק במכוניות, בתים למשחק ב-בובות וכו’. כשהמשחק נגמר, הצעצועים כבר בתוך הקופסה ואפשר פשוט להרים ולהחזיר אותה למקום. כמובן שהקופסה שימושית גם אם רוצים לקחת את המשחק מחוץ לבית.

3. הגנו על הידיים מזיקוקים

למרות שהיצרנים משוכנעים שאי אפשר להישרף מזיקוק של יום הולדת, ילדים עדיין לא ממש אוהבים שעפים להם גיצים על הידיים. בשביל למנוע את זה, פשוט הכניסו את הזיקוק בתוך כוס הפוכה ותנו להם לאחוז בו מלמטה.

Credit: brightside

4. חברו כוס שתייה למקרר באמצעות מגנטים

באמצעות קצת דבק וכמה מגנטים קטנים. ככה לילדים תמיד תהיה כוס שתייה זמינה אם יהיו צמאים.

Credit: brightside

5. הדביקו תיבת סימון על התרופות

קחו חתיכת נייר או מדבקה לבנה, רשמו את הימים ואת המינון של התרופה והכינון תיבת סימון בהתאם. על כל כדור שנלקח בזמן, מסמנים וי ומלמדים את הילדים ביצוע משימות ועמידה בזמנים. אותו עיקרון אפשרי גם עם בקבוק מים, באמצעות סימון של שתייה כל פרק זמן מסוים.

Credit: brightside

6. צריכים לנפח בלונים? ככה לא תאמצו את הריאות יותר מידי

יש מסיבת יום הולדת בקרוב? קחו בלון, שימו בתוכו קצת סודה לאפיה, והניחו על בקבוק עם חומץ. הסודה והחומץ יתערבבו והבלון יתנפח.

Credit: brightside


שתפו עם החברים שתפו עם החברים