10 דברים שלא היה לכם מושג שאפשר לעשות עם הסמארטפון שלכם וישנו לכם את החיים!

הטלפון החכם שלנו הרבה יותר חכם משנדמה לנו!טלפונים רבים זרמו בנהר מאז ימי “סנייק”, טלפון בשחור-לבן ואסמסים שעלו כסף. היום, הטלפון שלנו הוא שילוב של כל מה שאנחנו צריכים: מצלמה, טלוויזיה, ספרים, מוזיקה, הודעות, שיחות וידאו, שופינג והרשימה עוד ארוכה.

אבל מעבר לכל אלו, מסתבר שהטלפון שלנו מחביא בתוכו עוד כמה אוצרות ששווה לגלות – 10 התכונות הבאות מתחבאות בתוך הטלפון ויעשו לכם את החיים הרבה יותר קלים!

1. מסך הנעילה

חשבו על התסריט הבא: אתם מאבדים את הטלפון, והטלפון נעול עם קוד. אתם היחידים שיודעים את הקוד הזה, נכון? למרות שזה נראה שהטלפון אבד לנצח, זה לא חייב להיות המצב! במכשירי האנדרואיד החדשים יש פיצ’ר חדש שמאפשר להשאיר הודעה על מסך הנעילה – כמו פרטים ליצירת קשר למקרה שהמכשיר אבד.

היכנסו ל”הגדרות” > “מסך נעילה ואבטחה” > “מסך נעילה – הודעה”. עכשיו רשמו מספר טלפון נוסף או אימייל ליצירת קשר.

2. אפליקציות נגד גנבים

אם מסך הנעילה הוא לא מספיק, תוכלו להשתמש באפליקציה נגד גנבים. אפליקציות כאלו (כמו Cerbrus) יכולה באופן עצמאי לצלם תמונות, להפעיל את המיקרופון, לחסום את הטלפון או למחוק את כל המידע עליו, וכן לאתרו בעזרת GPS ואפילו להפעיל רעש חזק שיסב את תשומת הלב של הסובבים.

3. לשמור על הזיכרון

במוקדם או במאוחר, הזיכרון בטלפון שלכם יתמלא. במקרה כזה אפשר להשתמש בכרטיס זיכרון, שירותי ענן כמו דרופבוקס או לגבות את המידע על מחשב. אבל חכו – יש עוד אופציה לגמרי מגניבה: אפשר לעלות את כל המידע של הטלפון שלכם לאפליקציית Telegram Messenger!

טלגרם מאפשרת לשלוח קבצים, הודעות ולינקים לעצמכם. אפשר להשתמש בה גם כשירות ענן.

4. הטלפון כמצלמת טלויזיה במעגל סגור

אפשר להשתמש בטלפון ישן כדי ליצור מערכת אבטחה סגורה בבית. אפליקציה (כמו זו) עם פונקצית חיישן תנועה תהפוך את הטלפון למצלמה במעגל סגור, שיכולה לצלם תמונות כשמישהו מופיע מולה. האפליקציה תשלח אליכם מיד את התמונות!

עוד מידע על התקנת מערכת כזו ניתן למצוא כאן! בנוסף, אפשר להפוך את הטלפון למצלמה ש”תעקוב” אחר התינוק שלך או הבייביסיטר (הנה אפליקציה שמגיבה לרעשים מסוימים, כמו בכי).

5. מצלמת רכב

אפשר להשתמש בטלפון כמצלמה לשמשה הקדמית ברכב. כל מה שצריך לעשות הוא להתקין את המצלמה במיקום שישקיף על הדרך בצורה הטובה ביותר. כדי לשדרג, אפשר להשתמש באפליקציות ייעודיות כמו אלו.

עדיף להשתמש במצלמת דרך אמיתית לרכב, אבל אם אתם זקוקים למצלמה באופן זמני – כמו למכונית שכורה – הטלפון הוא אופציה מעולה!


שתפו עם החברים שתפו עם החברים