הסיפור הלא ייאמן של “האישה המכוערת בעולם” שרק רצתה להציל את ילדיה!

סיפור מרגש על הקרבה עצמיתאומרים שכל עבודה מכבדת את בעליה. אבל אתם יודעים שזה לא באמת נכון. יש עבודות שאף אחד לא באמת רוצה לעשות כי הן לא נעימות או אפילו משפילות. אבל כשהאפשרויות זה לעבוד בהן או לא להצליח לפרנס את הילדים, נראה שיש רק בחירה אחת נכונה.

כשהחיים של מארי אן בוון עברו טלטלה קשה, היא מצאה את עצמה עם 4 ילדים ובלי מקום עבודה שיסכים לקבל אותה. עד שדווקא מה שגרם לאנשים לצחוק עליה וללעוג לה, סידר לה פרנסה. לקרוא ולא להאמין.

מארי אן בוון הייתה אישה רגילה לחלוטין, שחיה בלונדון בסוף המאה ה-19

היא הייתה אישה יפה עם חיים טובים, בעל ו-4 ילדים. עד שבתחילת שנות ה-30 לחייה החלה לסבול מכאבי שרירים, מגרנות ובעיות בריאותיות נוספות.

בהמשך הפנים של מארי אן החלו להתנפח ולאבד צורה

היא כבר לא נראתה בכלל כמו אישה. בהתחלה הרופאים לא הבינו מה קורה, עד שבסוף הגיעה האבחנה שמדובר באקרומגליה – מחלה שגורמת לגדילה של אברים פנימיים ונפיחות של העור. היום הרופאים כבר יודעים לטפל במחלה, אבל בתקופה ההיא לא היה מה לעשות.

בעלה של מארי אן נשאר לצידה ותמך בה, אבל הגורל היכה גם בו

אחרי 11 שנות נישואים, בעלה של מארי אן נפטר והשאיר אותה כמעט בלי כסף. מארי אן עבדה לפני המחלה כאחות וניסתה למצוא כל עבודה כדי לדאוג לילדים שלה, אבל זה לא היה קל בגלל המראה שלה.

Embed from Getty Images

בגלל שהיה מדובר בסכום כסף גבוה, מארי אן נרשמה לתחרות ‘האישה המכוערת בעולם’

היא זכתה במקום הראשון, ולאחר מכן גם “זכתה” להרבה מאמרים לא מחמיאים בעיתונות. אבל התחרות הזאת גם תוביל אותה בהמשך לעבודה אמיתית שתכניס לה לא מעט כסף.

ב-1920 הזמינו אותה לארה”ב להופיע בפארק השעשועים דרימלנד

מארי אן הצטרפה למה שהיה מאוד פופולרי באותה תקופה – פריק שואו, יחד עם עוד אנשים שהיה להם מראה שונה. הקהל אהב אותה, אבל זה בטח לא היה לה קל שאנשים באים לראות אותה ולצחוק עליה. ולמרות הכל היא עשתה את זה כדי לפרנס את הילדים שלה.

Credit: © Sideshows

מארי אן המשיכה לעבוד כמעט כל חייה בקרקס

היא חזרה לבקר באירופה רק פעם אחת במסגרת תערוכה שהשתתפה בה. ב-1933 בגיל 59 היא נפטרה בעקבות המחלה שלה, ולפני מותה ביקשה מהילדים שלה שיקברו אותה באנגליה.

מקור: Bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים