מחקרים מוכיחים שגברים מתבגרים הרבה יותר מאוחר מנשים! וזה לא הדבר היחיד שהוכח…

עכשיו יש לנו גיבוי מדעיזה לא סוד שגברים הם סוג של ילדים. גם אם הם כבר עובדים בהייטק, מנכ”לים של חברות או אפילו הורים בעצמם, הם עדיין מתקשים בפעולות בסיסיות כמו להפריד כביסה לבנה מצבעונית או לקרוא בהצלחה רשימת קניות.

אבל אם עד היום רק ידענו שזה נכון, מעכשיו גם יש הוכחות! כי כמה חוקרים החליטו לבדוק את הנושא, אז הם השוו בין מח גברי למח נשי, והם מצאו שנשים לא רק בוגרות יותר, הן גם טובות יותר מגברים בכל דבר אחר בערך :)

עכשיו זה רשמי, גברים מתבגרים יותר לאט מנשים

מחקר שנערך באוקספורד בדק צילומי מח של 121 נבדקים וניסה לעקוב אחר הקשרים והשינויים שמתרחשים בהם. המטרה היתה לנסות ולמצוא איזה חלקים במח משתנים כשאנחנו מתבגרים ואילו נשארים אותו הדבר כל החיים. והתוצאה היא חד משמעית.

אצל גברים יש עיכוב בהתפתחות של קשרים מבניים במח

המחקר מצא שגם אצל גברים וגם אצל נשים יש את אותן היכולות שהמח צריך כדי לתפקד על בסיס יומיומי, אבל בהשוואה לנשים, אצל הגברים הקשרים המבניים מתפתחים יותר לאט. ומכאן החוקרים הגיעו למסקנות שגברים מתבגרים יותר מאוחר.

המח הנשי יותר יעיל

אבל לא רק בקשרים יש לנשים יתרון. פרופסור לפסיכולוגיה מהאוניברסיטה הלאומית האוטונומית של מקסיקו פירסם מחקר שטוען שלמרות שהמח הגברי גדול יותר, היעילות של המח הנשי עולה עליו ב-1%. למח הנשי יש זיכרון יותר טוב, יותר קשרים עצביים ותפיסה יותר טובה של צבעים וטעמים.

אז עכשיו כשהמדע לצידינו, אין יותר ויכוחים

גברים נשארים ילדים עד גיל 40, ונשים חכמות יותר :)

כבר תייגת את בעלך?

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים