מחקרים מוכיחים: יש אנשים שאוהבים את חיות המחמד שלהם יותר מבני אדם, ואלו הן הסיבות!

תייגו את מיציאתם בטח מכירים מישהו שמזדהים יותר עם הכלבים או החתולים שלהם יותר מאשר עם בני אדם אחרים, אבל מה הסיבה לפרדוקס המוזר הזה?

חוקרים מאוניברסיטת נורת’איסטרן רצו להעמיק בסיבות שמאחורי תופעה זו ומצאו שיש אנשים שמעריכים ומרגישים יותר חמלה כלפי כלבים מאשר בני אדם אחרים. זה נכון במיוחד בנסיבות של התעללות.

איך בדיוק ולמה? גללו מטה וגלו!

המחקר

החוקרים רצו להבין מדוע יש אנשים שאכפת להם יותר מכלבים מאשר בני אדם אחרים. הניסוי בדק אם אנשים היו חרדים יותר בנוגע להתעללות בבעלי חיים או בבני אדם.

על פי תיאוריה, גיל הקורבן ישפיע רבות על החלטת משתתפי המחקר. עם זאת, הבוחנים הופתעו לגלות כי המין מהווה גם גורם מכריע לתגובה להתעללות.

השיטה

240 סטודנטים התבקשו להפגין את רמת האמפתיה שלהם במצבים חריגים, למשל: מבוגר או ילד שחוטף מכה קשה עם אלת בייסבול, לעומת גור וכלב בוגר שמתעללים בהם. אלה שקראו את הסיפורים על הילד, הגור והכלב הבוגר הפגינו יותר ייסורים וחמלה מאלה שקראו בדיוק את זה על הבן אדם מבוגר.

מדוע אנשים מעריכים יותר את חיות המחמד שלהם?

מחברי המחקר מציינים כי בני אדם נוטים להיות מוטרדים יותר מסבל של בעלי חיים מאשר מכאב אנושי. התגובה משתנה רק כאשר הקורבן של ההתעללות הוא ילד. זה יכול להיות מכיוון שאנשים רבים רואים כלבים כיצורים פגיעים ללא קשר לגילם, ואילו לאנשים מבוגרים מאמינים שיש יכולת להגן על עצמם. זה יכול להיות גם בגלל שאנשים רואים בכלבים תינוקות או בני משפחה.

התוצאות

המחקר מצא כי גילו של הקורבן הוא גורם מכריע לתגובה בנוגע לבני אדם שעוברים התעללות, אך לא לכלבים או לבעלי חיים. גילו גם כי בני אדם מועדים להפגין אמפתיה אם הקורבנות אינם מסוגלים להגן על עצמם.

עם זאת, למרות שאנשים רבים מקיימים קשר הדוק עם חיות המחמד שלהם וטוענים שיש להם קשר עמוק יותר מאשר עם אנשים, לא ניתן לקבוע אם מצוקה תמיד תהיה התגובה כלפי בעלי חיים הסובלים מהתעללות. הדעות לגבי יצורים אלה משתנות מאדם לאדם והתוצאות עשויות להראות סתירות רבות.

מקור: Bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים