מורגן פרימן הפך את החווה הע-נ-ק-י-ת שלו למקלט לדבורים כדי להציל את העולם, וכשתראו את התמונות – תבינו עד כמה זה מטורף!

אנחנו חייבים לדבורים תודה גדולה!אתם בטח מכירים את זה שאתם יושבים לכם בגינה או בים, נהנים מהחיים, ופתאום מגיעה דבורה וגורמת לכולם לקפוץ בבהלה. לא מעט אנשים לא אוהבים דבורים כי הם מפחדים להיעקץ, שלא לדבר על אלו שאלרגיים ואז בכלל הם בסכנה.

ולמרות זאת, כולנו צריכים להיות מודאגים מזה שהדבורים נעלמות מהעולם. בזכות הדבורים יש לנו את המזון שאנחנו אוכלים, והן תורמות רבות לסביבה.

לא מאמינים לנו? אז תקשיבו למורגן פרימן, הוא בטח יודע על מה הוא מדבר!

השחקן מורגן פרימן החליט להירתם למאבק בהיעלמות הדבורים מהעולם, והפך את החווה שלו במיסיסיפי לגן עדן לדבורים

החווה עצמה, למי שתוהה, בגודל של חצי מיליון מטר מרובע, ככה שיש מקום…

ב-2014 פרימן מצא לעצמו תחביב חדש – דבוראות

אחרי שהתוודע למצב הדבורים בארה”ב, הוא החל לעסוק בתחום והביא לחווה שלו 26 כוורות, לצידם שתל עצי מגנוליה, לבנדר ותלתן.

פרימן הוא חלק מהתנועה לשימור הדבורים בעולם, והוא תורם לה רבות מבחינת יחסי ציבור

פרימן משתמש במעמד שלו להעלאת המודעות למצב, ומנסה להסביר לאנשים ברחבי העולם למה זה חשוב לשמור על הדבורים. “אנחנו לא מבינים שהדבורים הן היסודות להתפתחות של העולם שלנו,” אמר באחד הראיונות שלו.

אז למה חשוב לשמור על הדבורים?

השימוש הנרחב בכימיקלים, שינויי אקלים ומחסור באזורי גידול טבעיים גרמו לירידה בכמות הדבורים בעולם, והגיע הזמן שנעשה משהו בנושא. הדבורים אחראיות ל-80% מהאבקה בעולם. דבורה אחת יכולה להאביק בערך 300 מיליון פרחים מדי יום! הדבורים מאביקות את רוב הפירות, האגוזים והירקות שאנחנו אוכלים, ובלעדיהן אנחנו עלולים להיכחד.

כל אחד יכול לתרום להצלת הדבורים

את הצעדים הגדולים כמו חקיקה נגד חומרי הדברה שהורגים דבורים נשאיר לדרגים הגבוהים. אבל גם אנחנו, האנשים הקטנים, יכולים לתרום את שלנו – אפשר לשתול בגינה פרחים שדבורים אוהבות כמו קיפודנית, כרכום, יקינתון, ציפורני חתול וכו’. יש אנשים שהולכים צעד קדימה ושמים אצלם ‘לבנת דבורים’, שמשמשת כמעין כוורת לדבורים בודדות.

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים