הזדמנות נדירה להיכנס לגופה של נערה אוטיסטית ולחוות את העולם מנקודת מבטה… מרגש!

גם אם אנחנו מאד רוצים, היכולת שלנו להכנס לנעלים של מישהו אחר ולראות את העולם מנקודת מבטו, היא מוגבלת. הסרטון הבא, שעשוי בצורה פשוט מעולה, נותן לנו הזדמנות נדירה להכנס לראש ולגוף של קרלי, נערה אוטיסטית בת 19, שלא יכולה לשלוט בגוף שלה ובסך הכל רוצה להזמין כוס קפה... מרתק, מתסכל ובעיקר... מרגש עד דמעות!גם אם אנחנו מאד רוצים, היכולת שלנו להכנס לנעלים של מישהו אחר ולראות את העולם מנקודת מבטו, היא מוגבלת.

הסרטון הבא, שעשוי בצורה פשוט מעולה, נותן לנו הזדמנות נדירה להכנס לראש ולגוף של קרלי, נערה אוטיסטית בת 19, שלא יכולה לשלוט בגוף שלה ובסך הכל רוצה להזמין כוס קפה…

מרתק, מתסכל ובעיקר… מרגש עד דמעות!

אהבתם את הסרטון?

מי שאחראית על הסרטון המדהים הזה היא קרלי פלישמן, שאובחנה בגיל צעיר באוטיזם, אפרקסיה אורלית-מוטורית ועיכוב קוגנטיבי. היא לא מסוגלת לדבר, סובלת מ- OCD ומתמודדת עם אתגרי תקשורת אחרים.

אף אחד לא האמין שקרלי תתפתח מעבר למנת משכל של ילדה בת 6, אבל כיום מנת המשכל שלה עולה על 120, היא למדה להדפיס על מחשב ויש לה חוש הומור טוב.

בשנת 2012 הוציאו קרלי ואביה ספר  שנקרא “קולה של קרלי: לפרוץ את האוטיזם”. הסרטון, שמבוסס על אחת החוויות המתוארות בספר, מדגים איך פעולה פשוטה של להזמין קפה יכולה להסתיים בתוהו ובוהו.

למידע נוסף על קרלי, הכנסו לאתר האינטראקטיבי שלה, שמדגים בצורה נפלאה את העומס החושי והבלבול שחווים אנשים עם הפרעה אוטיסטית.

שתפו עם החברים שתפו עם החברים