9 עובדות מפתיעות על דובאי שמוכיחות שזה אחד המקומות הכי מטורפים והזויים שיש בעולם!

אחרי שתקראו את הכתבה הזאת, תצטערו שאתם לא יכולים לבקר בדובאיכישראלים, אנחנו לא יכולים להגיע לדובאי. ישנם ישראלים שהגיעו לדובאי באמצעות דרכון זר, ומעט אנשי עסקים שהגיעו לשם באמצעות ויזות מיוחדות שהונפקו להם.

דובאי היא נסיכות עשירה, בייחוד האמירויות, וגם אם אנחנו לא יכולים לבקר, ישנן עובדות מרתקות בנוגע לדובאי שכדאי להכיר.

ידעתם למשל שבדובאי יש אתר סקי מקורה באמצע המדבר? ושעד לא מזמן אריה היה חיית מחמד לגיטימית? גלילה מטה תוביל אתכם ל-9 עובדות על הנסיכות המדברית יוצאת הדופן.

1. מכוניות היוקרה בדובאי

משטרת דובאי מצוידת במכוניות יוקרה כמו אסטון מרטין, פרארי או מרצדס. תודות לכלכלה הצומחת גם אזרחים עמידים יכולים להרשות לעצמם מכוניות כאלו, ועצם זה שגם למשטרה יש מכוניות ספורט, מאזן את הסיכויים במצב של מרדף.

בדובאי אפשר למצוא הרבה מכוניות יוקרה נטושות. הסיבה לכך היא המשבר הכלכלי שפקד את הנסיכות ב-2009 שבעקבותיו אזרחים רבים החליטו לנטוש את המכוניות בגלל חוסר יכולת לשלם את המס.

2. 77.8% מכלל האוכלוסיה הם מהגרי עבודה

רק 23% מתושבי דובאי נולדו באיחוד האמירויות. השאר הם מהגרי עבודה. עובדי הבניין בדובאי מגיעים מהודו, פקיסטן ובנגלדש. איכות החיים של המהגרים נמוכה בהרבה משל האזרחים.

3. חיות מחמד יוצאת דופן

לעשירים יש לרוב טעם ייחודי, ועשירי דובאי אינם יוצאי דופן. עד לפני כמה שנים אפשר היה למצוא שם שיחים ואנשי עסקים שמגדלים צ’יטות, טיגריסים ואריות. לאחרונה, איחוד הנסיכויות הוציא מחוץ לחוק את הסחר והגידול הפרטי של חיות פרא.

View this post on Instagram

Good night💖💖💖

A post shared by Humaid Abdulla Albuqaish (@humaidalbuqaish) on

4. עד לפני כמה שנים, אזרחי דובאי היו פטורים מכל תשלום מס

עד לפני 10 שנים אזרחי דובאי היו פטורים מתשלומי מס. המיסוי החל בעקבות משבר כלכלי ומטרתו הייתה להגדיל את הכנסות הנסיכות. איחוד הנסיכויות השיתה לראשונה מע”מ של 5% בתחילת השנה הנוכחית. עם זאת, תשלומי החינוך, הבריאות וכן רשימה של 100 מוצרים נותרו פטורים ממס. המע”מ הנמוך מגן על השוק הקמעונאי בכך שעליית המחירים תעשה בהדרגה.

Credit: © eastnews

5. עיר של שינויים מהירים

דובאי היא אחת מהמדינות שמתפתחות בקצב הכי מהיר. בשלוש שנים נבנו 42 תחנות רכבת תחתית. באותה תקופה 20% מכל המנופים פעלו בדובאי. בדובאי נבנה פארק שעשועים הגדול מסוגו בעולם שכולל איים מלאכותיים ואתרי נופש.

6. כמות הזהב במלון “בורז’ כליפה’ יכול לכסות את המונה ליזה ב-46,265 שכבות של זהב

ה”בורז’ כליפה” הוא אחד מהמלונות היוקרתיים בעולם ובעיצובו שולבו 8000 מ”ר של עלי זהב בני 22 קראט.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים