7 עובדות מפתיעות על קפה שיוכיחו לכם שזה ההרגל הכי טוב שאימצתם עד היום!

7 שיכנע אותי להתחיל לשתות קפה!4. תרופה לכאבי ראש

קפאין, המצוי בקפה טבעי, יכול לרפא כאבי ראש ומיגרנות. עדיין, משככי כאבים יעילים יותר מכיוון שגם הם לעתים מכילים קפאין, אשר מגביר את יעילות שאר מרכיביהם ב-40%.

5. מוריד לחץ ודיכאון

קפה פועל היטב כחומר מפיג לחץ עקב שחרור של דופמין וסרוטונין, אשר מעודדים מצב רוח טוב. כוס קפה אחת, או אפילו רק ניחוח קפה, יכול להרגיע את העצבים.

בנוסף, קפאין הוא אחד הממריצים העיקריים של מערכת העצבים המרכזית, והגירוי המתמשך שלו מדכא דיכאון. מפתיע, שרק לקפאין המצוי בקפה יש את האפקט הזה, ואילו קפאין המצוי בתה, במשקאות מוגזים או בשוקולד, לא משפיע באותו אופן על מערכת העצבים המרכזית.

Credit: © pixabay

6. שיפור הזיכרון

הממריצים והנוירו-מודולטורים המתקבלים מהקפה לא רק משפרים את מצב הרוח והפרודקטיביות שלכם, אלא הם גם משפרים את הזיכרון. כמובן שזה עובד רק עבור הזיכרון לטווח קצר.

בל זה מספיק טוב, מכיוון שכל המידע מאוחסן תחילה בזיכרון לטווח קצר, ורק כעבור שעה הוא עובר לזיכרון לטווח ארוך בכפוף לתנאים מסוימים.

7. מסייע לירידה במשקל

לבסוף, החלומות שלכם להיפטר מהמשקל העודף יכולות להתגשם! כאשר רמת ההורמון לפטין נמוכה, הגוף מתחיל לאחסן שומן, וכתוצאה מכך אתם עולים במשקל. קפה מגביר את רמות ההורמון בגוף, וזו הסיבה שמכורים לקפה משיגים יותר תוצאות מפעילות גופנית ולא עולים במשקל בכזו קלות.

קרדיט תמונת שער: pixabay, pixabay | מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים