24 דברים גאוניים שאפשר לעשות עם בצל ושלא הכרתם עד היום!

איך לא ידעתי את כל זה קודם?!אם גם אתם כמוני, חובבי בצל, אתם הולכים ממש לאהוב את הכתבה הבאה.

ואם אתם נמנים עם הצד שפחות מחבב את הירק הזה, כדאי שתתחילו, כי הטיפים הבאים הולכים לשנות לכם כל מה שידעתם עד היום על בצל!

כן, מסתבר שלבצל יש עוד כמה שימושים מלבד לגרום לנו לבכות כאילו צפינו הרגע בסצנה המפורסמת מ”טיטאניק” ולהרוס לנו דייטים ראשונים, הוא אשכרה יכול לעשות כמעט כל דבר בשביל הבית והבריאות שלכם.

אפשר לקרוא לו “הכלבויניק של עולם הירקות”.

אז בפעם הבאה שאתם הולכים לסופר (היום) תעמיסו בצל, תעמיסו.

1. מעלים ריח שרוף

הולכים לארוחת חג ונשרף לכם האורז שנייה לפני שיצאתם מהבית? אל תזרקו אותו! פשוט תניחו חצי בצל על האורז והריח יעלם… והנה לכם אורז קריספי!

2. מבריק כלי כסף

מבריקים את כלי הכסף לכבוד האורחים? פשוט תכניסו בצל לקערית מים, תמעכו אותו מעט ואז טבלו בד נקי בתוך המים ו..תתחילו לשפשף!

Credit: Lofty Blog

3. מפסיק סחרחורות

מישהו לידכם שתה יותר מדי יין?.. מישהו מרגיש מסוחרר? תפסו חתיכה קטנה של בצל והניחו אותה מתחת לאף שלכם או שלו… הוא יצא מזה מהר.

Credit: We Heart It.

4. מרפא נדודי שינה

לא נרדמים בלילה בגלל שאתם לא זוכרים איזה יום מחר מרוב חגים? שימו חצי בצל בקערית ליד המיטה, נכון שהריח לא תענוג אבל הוא יגרום לכם להירדם בקלות יותר.

5. מגביר את החשק המיני

אין לכם חשק וזמן לס.ק.ס?? מומחה למין בשם יוגי מזמור איזדורה אומר שבצל מגביר את טסטוסטרון, ובכך, מגביר את הליבידו שלנו. זו הסיבה אגב שנזירים נמנעים מאכילת בצל…

6. מסיר רסיסים בקלות ובלי פציעות

בדקתם אם העוגה מוכנה והקיסם נתקע לכם באצבע? תפסו חתיכת בצל סגול והדביקו אותה על האיזור. אחרי שעה אתם תראו ותוציאו בקלות את החתיכה שנתקעה ונעלמה לכם…

7.  מטפל באקנה ומעלים צלקות

רוצים טיפ? ערבבו מיץ בצל, מיץ עגבניות, שמן זית ומרחו על האיזור הפגוע. הטיפול יפחית את האדמומיות, יעלים את החצ’קונים ויטשטש את הצלקות.

Credit: pixabay

8. מנקה סירים מטונפים

המטבח שלכם נראה ככה אחרי האירוח? במקום להשרות אותם במים שלא באמת מועילים, תשרו במים חמים עם חתיכת בצל בפנים!

Credit: MTAtv

9. מוריד את רמת הכולסטרול.

עלה לכם הכולסטרול? חוקרים בהונג קונג גילו שרמת הכולסטרול יורדת בכ-20% למי שמגלה שהכולסטרול שלו גבוה ומקפיד לאכול בצל.

10. משפר את העיכול שלך.

אכלתם יותר מדי בחג? בצלים מכילים סיבים שמסייעים למנוע ולטפל בשלשולים. הסיבים האלו מקטינים את הסיכון לפתח כיבים בקיבה ומעודדים צמיחת חיידקים טובה במעיים.

11. מפחית כאבי מחזור

סובלים מכאבי מחזור ברגע הכי לא מתאים?? הכינו תה עם בצל כדי לעזור לכאבי המחזור. קלפו את העור הדק של הבצל והרתיחו לכמה דקות ואז הוסיפו דבש. בצלים מכילים כמה תרכובות פנוליות שיש בהן תכונות מרפא.

12. עוזר להילחם בסרטן

מחקר שפורסם ב-2004 מצא כי לחומר מסוים בבצל – קוורצטין יש מאפיינים אנטי סרטניים. המחקר מצא שהוא מאט את הצמיחה של התאים הסרטניים במעי הגס והכבד.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים