הצלם הזה חושף את המציאות הקשה של מגורים בדירת 4 מ”ר בדרום קוריאה, וזה הרבה יותר נפוץ ממה שנדמה לכם!

הצד הפחות יפה של דרום קוריאה...קוריאה ידועה בתרבות מגוונת, גורדי שחקים מפוארים, אוכל טעים וטכנולוגיה מפותחת מאוד. אבל הצלם הדרום קוריאני, סים קיו-דונג, מראה לנו את הצד השני של קוריאה..

סים גר ב-“גושיוון” – יחידת דיור זעירה וצפופה, בה מתגוררים האנשים העניים ביותר בדרום קוריאה. מסתבר שדירות אלו משמשות גם להומלסים ולאנשים עם בעיות נפשיות או פיזיות.

אז איך זה לגור בחדרון פצפון ולמה סים גר באחד כזה? גללו מטה וגלו.

“גושיוון” זה שם שניתן לדירות קטנטנות בדרום קוריאה

“החדרים די קטנים, רק לשינה וללימוד”, מסביר סים. אבל מצד שני, מדובר בחלל מגורים בעלות נמוכה שאינו דורש פיקדון. גם אם תרצו לשכור סטודיו קטן בסיאול, תצטרכו להפקיד פיקדון יקר והשכירות גבוהה מאוד. זו הסיבה שחלק מהאנשים שאין להם הרבה כסף גרים בגושיוון מפעם לפעם.

יש כמה יתרונות וכמה חסרונות

“בחדר יש בדרך כלל מיטה, שולחן כתיבה וארון, אבל כל השאר משותף עם דיירים אחרים. שינה במיטה קטנה זה לא נוח, בלשון המעטה. גם אם סוגרים את הדלת ונשארים לבד, אתם לא מרגישים שאתם לבד. אי אפשר להתעלם מהרעש מהחדרים אחרים והפופולריות של המסדרון”, מסביר סים. “עם זאת, הפעם הראשונה שגרתי בגושיוון הייתה טובה יותר ממה שציפיתי. יכולתי לחיות חיים פשוטים עם מעט חפצים. זה היה מקום שגרם לי להרגיש את הקסם של חיים מינימליסטים”.

זו התחלה טובה לצעירים שעוברים לעיר הגדולה

בלי האופציה הזאת, סים לא היה יכול לחשוב בכלל על לעבור לסיאול. “מסיבה זו, כמה צעירים שרק עשו את הצעד הראשון שלהם בעולם האמיתי, גרים בגושיוון עד שהם חוסכים מספיק כסף בשביל לשכור דירה”.

העלות משתנה עבור כל חדר

העלות תלויה באיכות. החדרון של סים הוא הזול ביותר ושכר הדירה שלו הוא כ-200 דולר. חדרים עם תנאים מעט טובים יותר עולים 500 דולר לחודש. חדר עם חלון שפונה החוצה/ למסדרון או חדר עם אמבטיה יעלה יותר, כמובן.

הייתם יכולים לגור במקום כזה? שתפו אותנו בתגובות!

מקור: Bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים