20 עובדות מפתיעות על הסרטים הכי מפורסמים בעולם שאפילו המעריצים הכי אדוקים לא מכירים!

לא תאמינו איזה מקורות השראה מוזרים יש לחלק מהבמאים...זה די ברור שלצלם סרט זה חתיכת הפקה רצינית. שעות על גבי שעות של צילומים, הכנות, אפקטים, כפילים, ומה לא. ובאפן טבעי, אנחנו כצופים נחשפים בסוף רק לתוצר הסופי. לא שאנחנו מקטרים או משהו, בדרך כלל אנחנו מרוצים ממה שיוצא ומעביר לנו את הזמן.

אבל היצר החטטני שנמצא בכולנו היה רוצה לדעת קצת יותר על מה הולך שם מאחורי הקלעים. אז הנה, במיוחד בשבילו, 20 עובדות מעניינות במיוחד על סרטים.

תתכוננו, חלקן הולכות להפתיע אתכם מאוד…

1.

אחד מהסטים לצילום הכי גדולים שנבנו אי פעם הוא האולם הראשי של משרד הקסמים בסדרת סרטי הארי פוטר. לקח 20 שבועות לבנות אותו, והוא היה כל כך גדול שאפשר היה להכניס לתוכו 20 אוטובוסים קומותיים.

2.

הסרט מלך האריות היה אמור להיקרא במקור “מלך הג’ונגל”. אבל במהלך ההפקה השם שונה, והסיבה לכך פשוטה. אריות לא חיים בג’ונגל. הם חיים בסוואנה.

3.

זוכרים את המשדר שקווי-גון ג’ין השתמש בו בסרט מלחמת הכוכבים – פרק 1: אימת הפנטום? היוצרים החליטו לא להתעסק בזה יותר מידי, ופשוט לקחו סכין גילוח של ג’ילט ושידרגו אותו קצת.

Credit: © Lucasfilm

4.

אחרי שהסרט הצעקה יצא לקולנוע, המכירות של טלפונים עם זיהוי מספרים (שיחה מזוהה) זינקו פי 3. ככה זה כשהדמות הראשית מניאקית בטלפון.

5.

הסרט ויפלאש על המתופף הצעיר המוכשר הרשים הרבה מאוד אנשים על כמה לא אנוכית הייתה הדמות הראשית. כדי שהסרט יהיה יותר אמין, הבמאי לא הפסיק את הצילומים בזמן החזרות כדי שמיילס טלר יהיה מותש.

6.

בסרט חומות של תקווה אפשר לראות את הבקשה לשחרור מוקדם של רד שנדחית. מי שמופיע בתמונה הוא הבן של מורגן פרימן, אלפונזו.

7.

סטיבן קינג ניסה לתמוך בבמאים צעירים כשמכר להם זכויות סרטים, ורוב החוזים שלו היו על סך דולר אחד. למשל הזכויות לסרט חומות של תקווה נמכרו לפרנק דרבונט, אבל קינג מעולם לא הפקיד את הכסף. כמה שנים אחרי שהסרט יצא, קינג מצא את הצ’ק, מיסגר אותו ושלח אותו לדרבונט עם פתק “אם אי פעם תצטרך כסף להשתחרר מהכלא, הנה”

8.

הסרט הראשון בסדרת מת לחיות מבוסס על ספר בשם ‘כלום לא נמשך לעד’. לספר הזה קדם ספר אחר בשם ‘הבלש’, שגם הוא הפך לסרט ב-1968 והשחקן הראשי בו היה פרנק סינטרה. התפקיד הראשי של ג’ון מקליין הוצע בהתחלה לסינטרה, אבל הוא סירבה כי כבר היה בן 73 אז. אז ברוס ויליס לקח את התפקיד והפך לכוכב.

9.

השחקנית סופי טרנר שמגלמת את סנסה במשחקי הכס אימצה את הכלב ששיחק לצידה בעונה הראשונה.

View this post on Instagram

Puppy love …… 💛

A post shared by Sophie Turner (@sophiet) on

10.

עלות ההפקה של ספרות זולה הייתה 28 מיליון שקל בלבד. מתוך זה 17.5 מיליון היו משכורות השחקנים.