כך נסיכות דיסני באמת היו אמורות להיראות, וזה לא מה שחשבתם!

לא, זו לא קטנוניותאריאל, מולאן, פוקהונטס… כולנו גדלנו על הדמויות האלה. אנחנו כל כך רגילים לראות אותן בדרך מסוימת, שאנחנו אפילו לא שמים לב לחוסר הדיוקים במראה שלהן.

לדוגמה, בל הייתה צריכה ללבוש פאה ענקית ויסמין אמורה להסתובב ברחובות כשראשה מכוסה…

אז איך נסיכות דיסני האהובות עלינו באמת היו צריכות להיראות? גללו מטה לגלו!

1. פוקהונטס

במקור היא נקראה מטואקה (פרח בין שני נחלים). פוקהונטס הייתה בין הגילאים 10-12 במהלך הסיפור ולא בשנות העשרים לחייה כפי שהיא מופיעה בסרט של דיסני. מכיוון שהייתה בתו של הצ’יף פוחטן, היא לבשה עור איילים עם חרוזים תלויים סביב צווארה ושיערה היה קלוע

2. יסמין

הנסיכה יסמין נקראה במקור Badroulbadour (באדרו אל באדור). במקור לבשה בגדים צנועים ורופפים בגלל הסביבה החמה בה התגוררה.

3.  שלגיה

שלגייה חיה בגרמניה של המאה ה-16 בתקופת הרפורמציה הפרוטסטנטית. לאחר מכן נשים לבשו תלבושות בצבע כהה עם מחשוף גבוה, חבשו מעין כובע ואספו את שיערן.

4. רפונזל

סיפורה של רפונזל גם היה באמצע ה-16 בגרמניה. באותה תקופה נשים לבשו בגדים נשיים במיוחד, ולדברי צייר גרמני, שמלות קראנצ’ס היו פופולריות.

5. אלזה

אלזה חיה באמצע המאה ה-18 ונשים לבשו אז שמלות ויקטוריאניות מהודרות. רק התחילו להשתמש במחוכים והרקמה לא הייתה נפוצה במיוחד. כמלכה חדשה, אלזה הייתה לובשת שכמייה מעוצבת ומלאת פרטים, במקום השכמיה הפשוטה שהייתה לה בסרט.

6. אריאל

קשה למצוא תיאור מדויק של אריאל מכיוון שמעולם לא ראינו בתולת ים, אז בואו נתייחס לאריאל האנושית. במהלך המאה ה-17, נשים לבשו שמלות עם כתפיים חשופות ושרוולים גדולים, וזה ככל הנראה מה שהיה צריך להיות מתואר בסרט.

7. מולאן

ידוע שנשים בתקופה זו לבשו בגדים שהיו צמודים במותניים והיו בעלי שרוולים רחבים במיוחד. האיפור בו השתמשו היה בהיר והן קישטו את שיערן בפרחים.

8. סינדרלה

הסיפור הזה התגלה במאה ה-18, אך יתכן שהוא נוצר בהשראת סיפור ישן בהרבה, המספר את סיפורה של אישה מסין שחיה בסביבות 206 לפני הספירה. בנוסף, בשנות ה-30 של המאה ה-18 לא היו הרבה דיוקנאות של נשים עם שיער בלונדיני מכיוון שלא היה מדובר בצבע שיער אופנתי.

9. בל

בל הייתה אחת הנסיכות שהונפשה בצורה הכי מדויקת, אך התיאור שלה עדיין לא היה “מושלם”. בצרפת של המאה ה-18, שמלותיה של בל היו צריכות להיות אופנתיות יותר. מלבד הפופים שנשים לבשו באותה תקופה, היו להן גם פרחים, סרטים, תחרה, נוצות ותכשיטים.

מקור: Bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים