14 עובדות מדהימות שיראו לכם למה בהוטאן היא המדינה הכי שלווה ומאושרת בעולם!

הרבה הגבלות לצד מסורת מדהימהמכירים את זה שמישהו מהעבודה פתאום חוזר מחול ומספר לכם שהוא היה במקום שנשמע כאילו הוא המציא הרגע? יש הרבה מדינות ברחבי העולם שרוב האנשים כלל לא שמעו עליהן, ובטח לא חשבו לנסוע לחופשה שם. אבל יש מצב שאחרי שתכירו את בהוטאן, אתם ממש תרצו להגיע אליה.

כי למרות שיש בה הרבה מגבלות וקשה להיכנס אליה, בהוטאן היא מדינה מעניינת מאוד. יש לה מסורת עתיקה וייחודיות משלה, עם נופים יפים וקסם מקומי שימשוך אתכם פנימה. אז הנה 14 דברים שלא ידעתם על בהוטאן, ואתם מוזמנים להכיר אותה.

1. אין אינטרנט וטלוויזיה

ב-1999 המדינה אסרה באופן רשמי את השימוש בטכנולוגיות האלו. אבל לא לדאוג, המלך ג’יגמה קיזר נאמגייל ואנגצ’וק (שמעתה ועד סוף הכתבה יקרא המלך מסיבות ברורות) הסיר בסופו של דבר את האיסור על הטלוויזיה ועכשיו האנשים במדינה קצת פחות מבודדים משאר העולם. אגב, הם המדינה האחרונה בעולם שהחלה להשתמש בטלוויזיות.

2. יש משרד ממשלתי לאושר

ב-2008 הקימו ב-בהוטאן את הוועדה הלאומית לאושר במטרה לנסות לשפר את ביטחון הפנים במדינה. בהמשך הגיע גם המשרד הממשלתי שאחראי לאושר, ובסקר האוכלוסין שעורכים במדינה האזרחים יכולים לסמן כמה הם מאושרים.

3. אין הומלסים

אף אחד לא גר ברחוב ב-בהוטאן. אם מישהו פושט רגל ומאבד את הבית שלו, הוא ניגש למלך שיתן לו חלקת אדמה. שם הוא יכול לבנות לו בית חדש ולשתול ירקות. וזאת אחת הסיבות למה מדד האושר במדינה גבוה.

4. ביטוח בריאות חינם

כל תושב בהוטאן מקבל טיפולי בריאות בחינם. גם הרפואה המודרנית וגם הרפואה האלטרנטיבית מאוד נפוצות במדינה, והתושבים יכולים לבחור איזה שיטת טיפול הם מעדיפים.

5. קוד לבוש לאומי

התושבים במדינה לובשים בגדים מסורתיים – הגברים הולכים עם חלוקים כבדים שמגיעים עד הברך, הנשים בשמלות ארוכות. צבע הצעיף שכל אדם לובש על הכתף מעיד על המעמד המשפחתי והסוציו-אקונומי שלו. אנשים עניים למשל הולכים עם צעיף לבן, נזירים ואצילים לובשים צעיפים צהובים.

6. העישון אסור

לא רק שהעישון אסור, המלך גם העביר חוק שאוסר על גידול, קציר ומכירה של טבק, ככה שזה די בלתי אפשרי למצוא סיגריות במדינה. תיירים שמנסים להיכנס למדינה עם סיגריות צריכים לשלם עמלה גבוהה מאוד כדי לעשות זאת.

7. דאגה לבעלי חיים ולסביבה

במדינה מאוד דואגים לשמור על הסביבה, והם משקיעים הרבה גם בשתילת עצים. ב-2015 הם שברו שיא עולמי אחרי ששתלו 50,000 עצים בשעה אחת!

Minimonks

מה אוכלים, איך נוסעים ואיך בכלל אפשר לבקר שם – תגלו בעמוד הבא


שתפו עם החברים שתפו עם החברים