13 דברים מפתיעים שלא ידעתם שאפשר לעשות עם קפה וישנו לכם את החיים!

מכורים לקפה? הנה 13 דברים שאתם יכולים לעשות איתו חוץ מלשתות!אין כמו כוס קפה חמה על הבוקר. הריח המדהים של הקפה, הטעם הממכר והלגימה הראשונה הזו בבוקר שכולו עייפות.

רובינו כבר מזמן מכורים לקפה, אבל לא ידענו שלגרגירים הקסומים האלו יש עוד כמה שימושים קסומים לא פחות, חוץ מלהעיר אותנו בבוקר!

את 13 הדברים הבאים אפשר לעשות עם קפה – ואף אחד מהם לא כולל שתייה שלו! 

1. מפיג ריח

מי יכול לעמוד בפני ריחו הקסום של קפה טרי? כשאתם עוברים ברחוב ונתקלים בשובל של קפה שיוצא מבית הקפה הסמוך, אתם לא שואפים את ריחו המדהים של קפה טרי ומתים להכנס פנימה?

אז למה לא להשתמש בקפה בתור מפיג ריח? אפשר להשתמש בקפה כדי להסיר את ריח השום או הבצל מהידיים! כל מה שצריך זה לשפשף ביסודיות ולשטוף עם מים – והנה לכם!

2. מסיכת פנים

מעבר לריח המדהים ולטעם המופלא, לקפה יש גם כמה יתרונות לעור שלנו.

קפה מסיר תאי עור מתים ומספק אפקט נגד קמטים בזכות הרכיבים נוגדי החמצון שלו –  מה שהופך את הקפה לאחד המצרכים הכי טובים לעור! ניתן להשתמש בקפה ישר על הפנים, או לנסות להכין מסיכות שונות, כמו זו:

* קחו כף של סודה לשתייה והוסיפו לכמות מספקת של קפה (כמות שתספיק לכסות את פניכם)

* ערבבו היטב את המרכיבים

* מרחו על הפנים

* השאירו למשך 20 דקות ושטפו עם מים חמימים. מרחו קרם לחות אחרי התהליך.

3. מרענן למקרר

זה קורה לכולנו לפחות פעם אחת – אתם פותחים את המקרר וישר יודעים לפי הריח שמשהו שם התקלקל… ריחות חזקים מדגים או מאוכל חריף עשויים להיות מאוד עקשנים ולא לצאת מהמקרר!

אז איך פותרים את הבעיה? קפה, כמובן. הניחו כוס קפה במקרר – הקפה יספוג את הריחות החזקים והבעיה תיפתר!

4. פתרון נגד צלוליטיס

לרוב הקרמים נגד צלוליטיס יש מרכיב אחד במשותף – קפאין. הבעיה היא שכולם די יקרים, כך שאם יש לכם קפה בבית, למה לא להשתמש בו?

ניתן להכין בעצמכם טיפול נגד צלוליטיס על ידי ערבוב של שאריות קפה עם קצת שמן קוקוס. מרחו את התערובת על האזור המושפע ועסו אותו בתנועות מעגליות למשך כמה דקות. שטפו עם מים.

5. מרחיק פרעושים

מסתבר שגם הכלב שלכם יכול להרוויח מקפה! בזכות הריח החזק של הקפה, הוא יכול לשמש כמטפל נגד פרעושים ולהרחיק אותם מהכלבלב שלכם!

איך עושים את זה? פשוט רחצו את הכלב ושפשפו את הפרווה שלו עם קפה!

6. טיפול לשיער

לקפה כמה שימושים התורמים גם לשיער – לא רק שהוא הופך את השיער למבריק, מוזן ורך, הקפאין יכול לעזור גם בכל הנוגע לנשירת שיער!

כדי להשתמש בקפה לשיער, עשו כך:

* הכינו קפה – הכמות צריכה להיות מספיקה כדי לכסות את השיער

* תנו לו להתקרר ושפכו על השיער. עסו את הקרקפת בתנועות מעגליות

* הניחו במשך 20 דקות ולאחר מכן שטפו עם מים

* ניתן לעשות זאת פעם בשבוע

7. גינה

מתברר שקפה מעשיר ומזין את הקרקע בגינה עם חנקן! ניתן להשתמש בקפה כדי לדשן את הגינה, אבל שימו לב שכמות הקפה לא עולה על 20% מהדשן, אחרת יהיו לקפה השפעות שליליות על הגינה


שתפו עם החברים שתפו עם החברים