​10 דברים שהילד שלך חייב ללמוד לעשות בעצמו לפני גיל 13!

הכתבה שתעזור לכם לגדל ילדים עצמאיים וחברתיים6. עזרה ראשונה בסיסית

כישורי עזרה ראשונה בסיסית יעודדו את הילדים שלכם לטפל בעצמם כשהם נפגעים ואין אף אחד בסביבה. בבריטניה הצלב האדום תומך מאוד בהכנסת עזרה ראשונה לתכנית הלימודים. מחקרים הראו שכבר בגיל 4 או 5 ילדים יכולים לזכור את מספרי הטלפון למקרי חירום, יכולים להעריך בצורה נכונה נשימה של אדם, ויכולים לזכור את התנוחות הנכונות לטיפול באדם פצוע. ילדים יותר גדולים כבר יכולים לעצור דימום ולטפל בכוויות או בעקיצות דבורים.

7. ניהול זמנים

ניהול זמנים הוא כישרון חיים חשוב, בעיקר כשיש לך ילדים… ;) הילדים שלכם צריכים ללמוד לתכנן, לתעדף ולעבוד בצורה יעילה. נסו להציע לילדים שלכם כלים שיעזרו להם, כמו אפליקציית תזכורות בפלאפון או יומנים מיוחדים. תסבירו להם שקל יותר לזכור דברים כשרושמים אותם. תנו להם כמתנה שעון, עזרו להם להתמודד עם הסחות דעת, ונסו להיות מודל חיקוי טוב עבורם.

8. נימוסים וכישורים חברתיים

אתם בטח כבר יודעים לבד שצריך לתת דוגמה טובה וללמד את הילדים נימוסים. בגילאים צעירים אפשר להתחיל לעודד אותם לשתף, להיות מנומסים ולכבד מבוגרים. אירועים בבית הם הזדמנות טובה ללמד אותם להיות מארחים טובים. ובעידן הנוכחי, חשוב אפילו יותר מנימוסים בבית ללמד אותם להתנהג יפה לאחרים באינטרנט וברשתות חברתיות. להנחיל לילדים הרגלי נימוס יעזור להם בחיים כשהם יגדלו, יעזור להם בקריירה ובהתחברות עם עמיתיהם לעבודה.

9. לנווט באזורים קרובים

נכון שיש עוד כמה שנים עד שהם ינהגו במכונית ויצאו לטייל בעיר הגדולה, אבל לא יזיק כבר היום ללמד אותם לנווט ולקרוא מפה. בגיל 13 ילדים יכולים לזכור כיוונים, לקרוא סימנים במפה ולהתמצא במרחב. זה יהיה שימוש לא רק בניווטים בצבא, אלא גם כשנגמרה הסוללה בטלפון ואין להם אפליקציות ניווט למיניהן…

10. כישורים רגשיים

אפילו לנו המבוגרים קשה לפעמים להשתלט על הרגשות, החרדות והעצבים שלנו, אז אצל ילדים זה בטח קשה יותר. שליטה ברגשות כוללת את היכולת לזהות רגשות, להבין את הסיטואציה, לשלוט ברגשות, ולבקש עזרה כשצריך. ילדים צריכים להבין שלהרגיש עצב זה לא חולשה ושהרגשות האלו יכולים לסייע בהתמודדות עם מצבים וזה יעזור להם כשיתבגרו.

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים