10 תשובות מעולות לשאלות הכי מביכות שילדים שואלים!

התשובות לשאלה איך תינוקות באים לעולם ועוד שאלות קשות.ילדים, מתוקף היותם ילדים, שואלים מלא שאלות. הידועה מכולן היא כמובן “למה?”, שמיד אחרי שתענו עליה תישאל השאלה המתבקשת “למה?”.

הם חמודים, הם תמימים, הם סקרנים וטוב שכך.

רק שלפעמים הם תופסים אותנו לא מוכנים וחסרי תשובה. למשל כשהם רואים מישהו בכסא גלגלים והם שואלים בקול “למה האיש הזה בכסא גלגלים?” או יותר גרוע – כשהילדה שלך באה ושואלת אותך איך באים ילדים לעולם והתשובה הכי הגיונית שעולה לך היא: “לא יודע, תשאלי את אמא”.

לפניכם 11 שאלות קלאסיות של ילדים, עם המלצה לתשובות אפשריות עליהן. שימו לב – כנות היא אבן יסוד כשאתם עונים לילדים על שאלות, ופשטות.

אז קראו ושננו… כי אתם לא רוצים שהילדים יתפסו אתכם לא מוכנים ;)

1.

תהיו כנים, מבלי להיכנס לפרטים.

“אמא ואבא מתחבקים ומתנשקים. אבא מעביר לאמא תאים שלו שמתחברים לתאים שלה ואז מתחיל לגדול תינוק בתוך הבטן של אמא, שם הוא שוחה כמו דג. כשהתינוק כבר גדול מדי בשביל להישאר בבטן הוא יוצא החוצה”.

לילדים גדולים יותר אפשר לספר על זרע וביציות.

2.

נסו לא להילחץ וזכרו שהעניין שלהם באיברי המין הוא טבעי.

הסבירו להם שהם לא אותו דבר כי זה מה שמבדיל בין בנים לבנות. כשהילדים גדולים יותר (גיל 6 ומעלה, תלוי בבגרות של הילד) אפשר לומר שהאיברים האלו נועדו כדי שתינוקות יוכלו להיוולד.

ספרו להם על הנרתיק ועל ביציות, ומהצד השני על הפין והאשכים ושיום אחד כשגבר ואשה רוצים להביא תינוק לעולם אז החלקים מתחברים כמו בפאזל.

שימו לב! בכל גיל חשוב מאוד להעביר מסרים על פרטיות. הסבירו לילד שהגוף שלו הוא משהו פרטי. הסבירו לו שאסור לאף אחד, גם לא לאח או לאחות לגעת באיברי המין של השני, רק לילד מותר לגעת בגוף שלו ורק הילד מאשר להוריו או לרופא לגעת במקומות הפרטיים.

3.

כמעט כל הילדים שואלים את השאלה הזאת כשהם מתחילים לגלות עניין בבני/בנות המין השני.

“לכל אחד במשפחה יש תפקיד ברור. אחותך לא יכולה להיות אבא, אבא לא יכול להיות סבתא ואמא לא יכולה להיות אשתך. כשתגדל אמא כבר תהיה מבוגרת. אתה עדיין תאהב אותה ותדאג לה אבל אתה תפגוש מישהי אחרת ותאהב אותה וביחד תקימו משפחה משלכם”.

4.

באופן תת-מודע לילדים יש רגשות אשמה כאשר הוריהם רבים. חשוב שיבינו שזאת לא אשמתם.

“אנשים מתווכחים כי לא תמיד הם מסכימים אחד עם השני. כמו שילדים רבים, גם מבוגרים יכולים לריב. אבל אנחנו תמיד משלימים אחר כך כי אנחנו אוהבים אחד את השני”.

“ושנינו אוהבים אותך”.

5.

למי זה לא קרה? שאלות מביכות על אנשים זרים במקום ציבורי. זה לא נעים אבל אל תימנעו מלתת תשובה.

“אנשים הם שונים זה מזה. יש גבוהים, נמוכים, שמנים, רזים, שחורים, לבנים. לפעמים אנשים נראים מוזר כי הם חולים. אל תצביע עליהם כי הם יכולים להיפגע, ואתה תמיד יכול לשאול אותי מה שאתה רוצה, אבל בבית.”


שתפו עם החברים שתפו עם החברים